Stravovanie podľa krvných skupín

 
 
 

Stravovanie podľa krvných skupín. Ako na to?

Každý z nás sa narodil s krvnou skupinou, ktorú zdedil po svojich biologických rodičoch. Tá ho predurčuje k určitej forme stravovania a spôsobu života. Ľudia, ktorí žijú v súlade s prírodou a jej zákonmi, načúvajú svoje telo, rešpektujú jeho potreby, sú zdravší a šťastnejší než tí ostatní.

Žiadna diéta nefunguje. Ak, tak iba na krátky čas. Ak ju človek ukončí a vráti sa k starému spôsobu života, vrátia sa aj staré problémy. Byť štíhly a zdravý znamená rešpektovať potreby svojho tela a zmeniť spôsob života navždy, pretože ten život, ktorý vedieme teraz a spôsobuje nám nejaké zdravotné problémy, nie je správny. Zdravie  máme vo vlastných rukách. Výber vhodnej stavy znamená 70 % nášho zdravia a to je veľa. Zvyšok je spôsob života, pohyb, relax, genetika...

Pri stavovaní podľa krvných skupín je potrebné dávať si pozor na to, aby sme nekonzumovali práve a iba tie potraviny, ktoré sú pre nás nevhodné. Extrémom by napríklad bolo, keby sa človek s krvnou skupinou 0 ( teda typický mäsožravec ) rozhodol stať vegetariánom, alebo ešte horšie vegánom. Poškodil by si aj ten s krvnou skupinou A (typický vegetarián), ktorý by nadovšetko miloval mäso a aj ako zákusok by si najradšej dal dobrý rezeň s kúskom chleba. Nič extrémne nie je dobré. „ Diéta“ podľa krvných skupín neznamená úplné zrieknutie sa potravín, ktoré nie sú vhodné pre danú krvnú skupinu, iba ich obmedzenie na rozumnú mieru.

Na BICOME sa dajú vytestovať potraviny, na ktoré máte intoleranciu a tá sa dá aj odstrániť. Veľmi vhodné je napríklad odstrániť intoleranciu na cukor (terapia sa nazýva odvykanie od sladkéko), po ktorej automaticky klesá chuť na sladké, teda zníži sa tak prekyslenie tela a zlepší sa celkový zdravotný stav.

Ďalej nasleduje stručné zhodnotenie jednotlivých krvných skupín  z rôznych hľadísk, ale hlavne potravín. Potraviny vhodné sú pre danú krvnú skupinu liekom, neutrálne potravou, ale nevhodné jedom.

 

 

Stravovanie pre krvnú skupinu A

Stravovanie pre krvnú skupinu B

Stravovanie pre krvnú skupinu AB

Stravovanie pre krvnú skupinu 0